Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás
Dezinsekce

Dezinsekce

Jak probíhá dezinsekce – hubení hmyzu

Dezinsekční zákrok se skládá z průzkumu, vlastního hubení a kontrolních prací, včetně bezpečnostních opatření.

Námi používané insekticidy (prostředky na hubení hmyzu) jsou vesměs výrobky předních světových koncernů a v zemích svého původu splňují často přísnější ekologické normy, než jsou ty naše. Máme k dispozici široké spektrum insekticidních přípravků na bázi pyrethroidů, karbamátů či organofosfátů s různým stupněm okamžité i residuální účinnosti. Nejvhodnější přípravky a technologii – dezinsekci postřikem, aerosolem, fumigací (dýmovnicemi) či kladením nástrah (ev. kombinaci různých metod) volíme vždy podle místních podmínek a podle výsledků průzkumu.

Pokud máte zájem o službu "dezinsekce Brno", pak nás neváhejte kontaktovat. Chcete vědět více o službě "desincekce Brno", prohlédněte si naše reference a často kladené dotazy.

Služba "dezinsekce Brno" je primárně určena pro klienty z Brna a širšího okolí. Neodmítáme však ani klienty z více vzdálených lokalit. Za naši dlouholetou historii jsme pomohli klientům v mnoha lokalitách v rámci celé ČR.

Provádíme:

  • Dezinsekce rodinných domů
  • Dezinsekce veřejných a státních institucí
  • Dezinsekce firem
  • Dezinsekce bytových a panelových domů

Specializujeme se i dezinsekce skladů obilí, což patří k nejobtížnějším úkonům v rámci dezinsekčních služeb.

 

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
Dezinsekce - pavouk
Dezinsekce - Lábus Brno
Dezinsekce deratizace Labus Praha
Dezinsekce hmyzu - Lábus Brno

Související články

Znalostní báze

Mravenci faraoni mají světle žlutou až červenou barvu s černými znaky na trupu. Jsou velcí pouze okolo 2 mm – to jim ale neubírá na nebezpečnosti. Tento druh mravenců se do našich domovů díky své velikosti dostane velmi snadno. Jak na mravence faraony?
Drobný tmavý brouček s výrazným "nosem", to je pilous černý. Miluje obilniny, luštěniny nebo třeba suché pečivo. Jde o neobyčejně vytrvalého škůdce, který vydrží až tři měsíce bez potravy, umí se dobře skrývat a dokonce odolává i mrazu a vodě. Zkrátka jej nelze utopit.
O víkendu jedete na svou milovanou chatu. Chcete načerpat sílu, klid a být blíž přírodě. Co když vám je ale příroda blíž, než byste chtěli? O čem je řeč? O nemilém návštěvníkovi dřevin – o červotoči. Drobný ale nepříjemný škůdce nese jméno červotoč spížní.
Octomilky jsou malé, ale obtížné. Jak se s nimi vypořádat? Drobné mušky, které zná snad každý z nás, měří jen asi 2 milimetry, přesto však octomilka obecná dokáže znepříjemnit život v domácnosti.
Prohlédněte si fotografie škůdců a následků jejich nevítané aktivity. Připravili jsme pro vás názornou ukázku všech nejběžnějších škůdců, u nichž řešíme deratizaci a dezinsekci pro rodinné domy, byty a firemní kanceláře.

Často kladené otázky

Kdy provádět dezinsekci?

Máte-li problém s hmyzem, doporučujeme následující termíny dezinsekce:

  • První zákrok při převzetí péče o objekt
  • 4 preventivní zákroky ročně v cca 3měsíčních odstupech, (doba je odvozena od residuální účinnosti přípravků)
  • Jedná-li se o riziková místa (potravinářské provozy, zdroje či rozvody tepla ap.), lze po dohodě ošetřovat častěji.
  • Vybraná místa s malou pravděpodobností napadení případně lze po dohodě ošetřovat pouze v případě výskytu škůdců.

Jaký hmyz hubíme?

Profesionálně, rychle a diskrétně zbavíme váš domov nebo pracoviště různých druhů hmyzu. Provádíme hubení hmyzu, ochranu proti hmyzu a likvidaci zejména těchto škůdců, ale i jiných druhů:

 

Cvrčci Červotoči Klíšťata
Klíšťák holubí Komáři Mouchy
Moli Mravenci Octomilky
Pavouci Potemníci Roztoči
Rusi Štěnice Šváby
Tesaříci Vši, blechy Zavíječi
Vosy

Dobrý den, je možné si domů přivést štěnice se starým nábytkem?

Já vždy říkám pozor na sousedy a starý nábytek. Ze své praxe znám několik případů, kdy k tomu opravdu došlo. V případě sousedů jde často o stud, lidé si přivezou štěnice z dovolené, velmi se stydí, neupozorní sousedy, návštěvy deratizátora se snaží utajit. Přitom štěnice se musí hubit plošně, jinak se vrátí. Na starý nábytek také pozor. Znám případy, kdy si lidé koupili bazarový nábytek, případně jen matraci a nedopadli dobře. Použitý nábytek kupujte jen u prověřených bazarů, proč? Pokud kupujete nábytek v bazaru, který má kamenný obchod, např. http://www.nabytek-holandsky.eu/, pak se na ně vztahuje povinná deratizace podle zákona. Ta se týká: obcí a měst, podnikatelů, právnických osob, majitelů rodinných domů i bytových družstev. Zkrátka každého, kdo vlastní nějakou nemovitost. Pokud kupujete přes inzerát, je větší pravděpodobnost nějakého problému. Proto doporučuji před odvozem, případně odnosem nábytku do bytu vše pečlivě zkontrolovat. Štěnice totiž dokáže hladovět i několik měsíců.

Dobrý den, mám dojem, že v konstrukci domu (nad sdk podhledem) máme nějaké hlodavce. V noci to něco chroustá. V garáži nad podhledem je slyšet také nějaké běhání a kde je strop otevřený jsem objevil trus. Umíte s tím něco udělat?

Pokud máte něco na půdě nebo v podhledu něco co dělá hluk, tak to bývá převážně kuna, která tam žije. Je potřeba udělat v první řadě průzkum a podle trusu se pozná co tam máte a pak se zvolí správná metoda na daného škůdce.

Dobrý den, bydlíme u Olomouce a k balkonu se nám nastěhovaly vosy. Jsou ve výšce cca 15m, jelikož máme dřevěné stropy, začaly se nám dostávat i do bytu. Co s tím máme dělat? Předem děkuji.

Jedná se o vnitřní hnízdo které je potřeba ošetřit dezinfekčním postřikem s dlouho trvajícím účinkem, je důležité přípravek dostat náletovou dírkou do hnízda a kolem hnízda, aby si ten přípravek natahali do hnízda a vnitřně se vyhubila celá kolonie. Vosy než přestanou létat tak to může trvat cca kolem 12 hod od dezinsekčního zásahu.

Dobrý den, mám podezření na zamoření bytu blechami (každou chvíli se objevují na posteli a jinde). Jsme už naprosto bezradní. Pravděpodobně pocházejí ze 2 psů, které si koupili nájemníci. Těch psů se zbavím

Blecha je velice odolný hmyz který má vývoj z vajíčka, což je problém při likvidaci z důvodu velké odolnosti vajíčka vůči všem přípravkům, z toho důvodu je potřeba zvolit nějaký z profesionálních přípravků s dlouhým reziduálním účinkem a doporučujeme dezinsekci po měsíci zopakovat abychom zasáhli všechna vývojová stádia, po provedení dvou dezinsekcí dáváme záruku. Blecha zvířecí může na člověku bez problému cizopasit. Většinou začnou cizopasit na člověku po úmrtí zvířete ( kočka, pes, morče ).

Co je to DDD?

DDD je zkratka Deratizace – Dezinfekce – Dezinsekce. Deratizace je hubení škodlivých hlodavců, především myší, potkanů…Dezinfekce je likvidace choroboplodných zárodků, bakterií, virů… Dezinsekce je hubení škodlivého hmyzu, štěnic, vos, mravenců…

Bydlíme v Letovicích, se štěnicemi jsme nikdy neměli problém, před měsícem měla dcera na noze velké štípance, pak byl klid a teď zase. Mohou to být štěnice?

Mohou, ale nemusí. Nemůžete poslat fotku postiženého místa? Štěnice můžete mít doma týdny i měsíce, než si jich vůbec všimneme. Žijí v trhlinách, spárách, v podlaze, pod koberci, za obrazy…v noci z těchto děr štěnice vylézají a parazitují na člověku – pijí mu krev. Štípance jsou zpravidla bezbolestné. Znám případ, kdy to ani lélař nepoznal. Zkuste prohlédnout velmi důkladně okolí postele, cca do 1,5 metru. Indicií mohou být i malé černé tečky – jejich trus.

Bydlíme v bytovém domě v Brně Husovicích, minulý rok nám sousedi (asi z dovolené) přivezli štěnice, tento rok nám ve sklepě běhají potkani. Navíc se někde opět objevily štěnice. Bohužel správa situaci neřeší tak jak by podle nás

Velmi těžko se mi odpovídá, nevím, jestli byl proveden nějaký zásah DDD firmou a v jakém rozsahu. Ke štěnicím, klidně se může jednat o nový výskyt. Pro podrobnější informace mi prosím zavolejte, případně mi pošlete sms a já zavolám vám.

Dobrý den. Poraďte mi, mám v rod.domě mravence, nejsou to faraoni. Jak a čím se jich zbavit. Děkuji.

Dobrý den. Pokud to není mravenec faraon, tak je to převážně mravenec obecný, který se hubí úplně jinou metodou než mravenec faraon. Mravenec obecný se hubí barierovím postřikem kolem všech zdí v celém domě. Postřik není potřeba opakovat, a dáváme na provedenou dezinsekci záruku.

Chtěl bych poradit s vyhubením mravenců přímo v bytě.

Dobrý den, v první řadě je potřeba zjistit co je to za mravence. Pokud je to mravenec obecný, dělá se dezinsekčni postřik kolem zdi. Pokud je to mravenec faraon, tak je potřeba nastražit požerovou nástrahu kterou dělnice donesou královně do hnízda a celá kolonie tím vyhyne. Na obě metody dáváme záruku a doporučujeme provedeni deratizační firmou která používá přípravky na profesionální použití, které nejsou volně prodejné.

Chci deratizovat bytový dům v Brně. Rychle. Rodinka potkánů cca 4ks možná víc.

Prosím ozvěte se mi na telefon 608717722 ať můžeme domluvit podrobnosti. Nejprve musím vidět místo a zjistit stupeň zamoření atd.

Potřebujeme vyhubit myši v kuchyňském provozu. Poskytujete takovou službu? Děkuji za odpověď.

Ano, poskytuji.

Dobrý den, chtěl bych poradit s vyhubením štěnic. V našem domě má být proveden postřik proti této havěti. Jak konkrétně mám připravit byt před návštěvou desinsekční firmy. Za odpověď děkuji a jsem s pozdravem.

Když mám vosy na zahradě, můžu zavolat hasiče?

Můžete, ale většinou nepřijedou. Hasiči mohou přijet pouze v případě akutního ohrožení života, či pokud je hnízdo na veřejném prostranství a tím vaše zahrada není. Pokud budete chtít hnízdo odstranit, raději zavolejte odborníky.

Bydlím na venkově a mám na dvoře spoustu hlodavců (patrně potkany), jak je nejlépe eliminovat?

Nejdříve se musíte ujistit, že jde skutečně o potkany. V případě, že se skutečně jedná o běžné hlodavce(potkan, myš), většinou pomůže standardní deratizační nástraha. Píšete, že bydlíte na venkově, proto je nutné zkontrolovat, jak máte uskladněné obilí, či jiné krmivo. Myši nebo potkani se vyskytují v hojné míře především tam, kde mají přístup k potravě. V případě přetrvávajích problémů nám zavolejte, navrhneme vám profesionální řešení.

Přestože mám doma čisto, objevila jsem v ložnici štěnice. Jak je to možné? Můžete mi poradit co s tím?

Štěnice se mohou objevit i v místech, kde je „absolutní“ čistota. Dostanou se k vám jednoduše migrací, třeba od sousedů. Proto mít doma štěnice není žádná ostuda. Abychom vám mohli pomoci, musíme provést místní šetření. Je třeba posoudit situaci v celém domě. Kudy hmyz migruje(stoupačky, kanalizace…) a popřípadě i situaci v sousedních domech.

Bydlíme v centru Brna a na půdě našeho domu máme spoustu (holubího?) trusu. Také jsme tam objevili mrtvá těla ptáků. Děláte i takovou práci? Můžete nám nějak pomoci?

Holubí trus a mrtvá těla ptáků je častý problém. V takovém případě je nutné svěřit práci specializované firmě. Deratizace Labus Vám samozřejmě pomůže.

Nedávno nás kontaktovala teplárenská firma s problémem výskytu kun ve staré, již nepoužívané hale.

Nejprve jsme museli zjistit, že se skutečně jedná o kunu. Kuna je velice inteligentní. Do místa, které si vybrala jako svůj domov, se dostane i těmi nejmenšími skulinkami. Největší problém, který kuna způsobuje, jsou především exkrementy a její nezměrná touha v kousání. Rozkouše téměř vše. V případě velkého znečištění je nutno provést dezinfekci, ale až po utěsnění veškerých přístupových cest, kterými se kuna může dostat do objektu. Utěsnění musí být z pevného materiálu(např. beton), aby ho kuna nebyla schopna prokousat. Pokud máte podezření na kunu ve vašem objektu, neváhejte nás kontaktovat, protože prostor kde se kuna vyskytuje, může být zdravotně závadný.

Jaký je rozdíl mezi potkanem a krysou?

Krysy jsou relativně velcí hlodavci s dlouhým lysým ocasem. Jsou to býložravci nebo všežravci. Velmi rychle se rozmnožují, v Česku se krysa téměř nevyskytuje, takže můžete být klidní. Základním rozpoznávacím znakem je jeho lysý a šupinatý ocas, který je u kořene hodně zesílený. Potkan dosahuje hmotnosti průměrně 500 g, pokud má dostatek potravy tak téměř dvojnásobek.

Jsem majitelem nájemního domu. Existuje nějaký zákon, který mi nařizuje preventivní deratizaci v domě?

Neexistuje žádný zákon nařizují deratizaci, dezinfekci či dezinsekci. Existují pouze předpisy, které nutí majitele domů, popř. jiné relevantní osoby, udržovat počty hlodavců v snesitelné míře, tak aby nebylo ohroženo zdraví obyvatel a nebyly způsobeny ekonomické škody. Starostové některých obcí po majitelích domů mohou vyžadovat potvrzení o deratizačním zákroku. Pokud chcete vědět více, kontaktujte přímo majitele firmy pane Labuse na info@deratizace-labus.cz.

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí, a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus