Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás
Hubení (dezinsekce) vos, sršňů

Hubení (dezinsekce) vos, sršňů

Objevili jste ve střeše či v zemi vosí hnízdo? Hodláte se o něj postarat svépomoci? Raději to nedělejte. Vosy i sršní dokáží svým jedovatým bodnutím způsobit velké nepříjemnosti. Vyhněte se bolestem či alergickým reakcím a raději zavolejte odborníky. Víme, jak na ně. Na jejich likvidaci používáme speciální přípravky šetrné k přírodě. Naši práci provádíme rychle, efektivně a diskrétně.

Jak postupuji během likvidace vos či sršňů?

  1. Nejprve zhodnotíme situaci, zvolíme nejlepší postup, technologii a připravím místo k zákroku (samozřejmostí je ochranný oblek, seznámení klienta s délkou zásahu, zdravotními riziky a garancí bezpečnosti)
  2. Provedu zákrok a případné další opatření pro vaši bezpečnost.
Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc

Vosa, včela nebo sršeň? Jak je poznat?

Vosu a včelu lze od sršně rozpoznat celkem snadno. Hlavní viditelný rozdíl je v jejich velikosti. Zatímco vosy a včely dorůstají do délky maximálně 1,5 cm, sršni mají až 3,5 cm. Jejich velikost je jedním z důvodu, proč mají lidé ze sršňů největší strach. Vosa je na rozdíl od včely mnohem silnější a má tvrdé tělo. Rozpoznat je můžete také podle zbarvení. Vosy jsou žlutější, včely černější.

Vosa, včela nebo sršeň – kdo má silnější jed?

Ačkoliv mají lidé největší strach ze sršňů, sršni mají nejslabší jed. Jejich žihadlo je až 10krát méně jedovaté než včelí. Nejjedovatější žihadlo má překvapivě včela. Vosí jed je 2krát méně toxických než včelí.

Jaká jsou rizika bodnutí vosou, včelou nebo sršněm?

Lidé se snaží bodnutí vosou, včelou nebo sršněm vyhnout. A není se čemu divit. Kromě toho, že jejich bodnutí může být velmi bolestivé, dokáže vyvolat i zdravotní potíže. Po bodnutí dojde ve většině případů k zarudnutí a svědění daného místa na pokožce, vznikne otok a pupínek. U některých lidí se však může projevit alergická reakce nebo anafylaktický šok. U velmi citlivých jedinců, za určitých jedinců, dokonce i smrt. Proto na likvidaci vos zavolejte profesionály.

Jak vypadá vosí a sršní hnízdo?

Vosí hnízdo připomíná navrstvenou kůru stromů v pravidelném válcovém či kulatém tvaru. Sršní hnízdo má tvar podobný jako vosí. Není však tolik pravidelný a lepení probíhá jiným způsobem. Ve spodní části je otvor větší.

Kde nejčastěji najdete vosí hnízdo?

Vosí hnízdo nejčastěji najdete: 

  • pod střechou,
  • v zemi,
  • na půdě,
  • ve škvírách,
  • v dutinách stromů,
  • pod okapy.

Přípravky na likvidaci sršního a vosího hnízda?

Na trhu najdete různé přípravky na likvidaci vosího či sršního hnízda. Na výběr jsou například odpuzovač proti vosám, spreje proti vosám, pěny proti vosám, dýmovnice či jiné pasti. Likvidace vosího hnízda svépomoci může být však vysoce nebezpečná. Hmyz místo úspěšné likvidace můžete spíše rozdráždit. V případě, že cítí nebezpečí, neváhají zaútočit.

Likvidace vos svépomoci

Nedoporučujeme hubení vos svépomocí, ale zavolat si firmu, která je na tuto práci specializovaná (má včelařský oblek a je patřičně vybavena). Proč? Můžete narazit na velmi nebezpečnou vosí kolonii, která vás může napadnout a způsobit vážné zdravotní problémy!

Proč na likvidaci sršního a vosího hnízda zavolat odborníky?

Při likvidaci vosího nebo sršního hnízda dbáme na bezpečnost nejen naši, ale i vaši. Likvidace probíhá v čase, kdy je hmyz méně aktivní. Používáme speciální ochranný oblek a vysoce účinné přípravky, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Likvidace vosího hnízda je jednorázová akce, která trvá přibližně hodinu. Vždy záleží na místě výskytu. Vosí hnízdo najdeme a zlikvidujeme rychle, levně a diskrétně. Poradíme vám, doporučíme to nejlepší řešení.

Nejčastější dotaz z naší poradny k hubení vos.

Otázka: Dobrý den, bydlíme v ... u Olomouce a k balkonu se nám nastěhovaly vosy. Jsou ve výšce cca 15m, jelikož máme dřevěné stropy, začaly se nám dostávat i do bytu. Co s tím máme dělat? Předem děkuji.

Odpověď: Jedná se o vnitřní hnízdo které je potřeba ošetřit dezinfekčním postřikem s dlouho trvajícím účinkem, je důležité přípravek dostat náletovou dírkou do hnízda a kolem hnízda, aby si ten přípravek natahali do hnízda a vnitřně se vyhubila celá kolonie. Vosy než přestanou létat tak to může trvat cca kolem 12 hod od dezinsekčního zásahu.

Dezinsekce vos, sršňů
Dezinsekce vos, sršňů

 

Hubení vos, sršňů – Lábus Brno
Hubení vos, sršňů – Lábus Brno

Související  články

Znalostní báze

Brouci v domácnosti! Rozhodně nepříjemný úkaz, o kterém ostatní členy rodiny informuje hlasitý výkřik paní domu. Jak se zbavit moučných molů, švábů či jiných brouků? Vzhledem k aktuálnímu trendu pojídání hmyzu bychom vám mohli poradit – snězte brouky dřív, než vám zamoří celý byt!

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí, a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus