Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás
Hubení (dezinsekce) blech

Hubení (dezinsekce) blech

Mít doma blechy je asi tak příjemné jako mít doma štěnice.

Blechy mohou přenášet nebezpečné mikroorganizmy, štípance od tohoto krvelačného tvorečka dlouho a nepříjemně svědí. Do domácnosti vám blechu nejčastěji přinesou psi a kočky. Není pravdou, že zvířecí blechy na člověka nejdou. Pokud vás kousne blecha, ani zkušený lékař to často nemusí poznat.

Hubení blech je například v porovnání se štěnicemi o poznání snadnější. Blechy jsou mnohem méně rezistentní proti postřikům.

Volně dostupné prostředky proti blechám jsou většinou nefunkční, obsahují velmi málo účinné látky.

Proto potřebujete DDD firmu, která používá profesionální postřiky, jež zahubí všechna vývojová stádia. Zásadní je také velmi pečlivý úklid a dezinsekce. Likvidaci (dezinsekci) blech děláme nejen v domech a bytech, ale také např. ve školách a nemocnicích.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc

Jak vypadá blecha?

Na světě existuje více než 2000 blech, který se mírně liší. U nás se můžete nejčastěji setkat s blechou psí, blechou kočičí, blechou slepičí nebo blechou lidskou. Jsou pojmenovány podle hostitele, ale neváhají ochutnat krev i někoho jiného. Mezi základní znaky blechy patří zploštělý tvar těla o velikosti 1 až 8 mm a hnědá, červená či žlutá barva. Má kulatou hlavu s bodavě sacím ústrojím a tři páry končetin z nichž první je zakrnělý.

Jak poznat blechy v domácnosti a kde se vzali?

Blecha je malý hmyz, který miluje krev. Není pravdou, že jdou blechy pouze na psi a kočky, díky kterým se do domácnosti obvykle dostanou. Pochutnají si i na lidské krve, a proto není čas s deratizací blech otálet. První ukazatelem blechy v domácnosti je časté škrábání vašich domácích mazlíčků i vás. Blechy můžete poznat i podle jejich trus, který vypadá jako mák - černé drobné kuličky.

Proč zakročit k rychlé deratizaci blech?

Blechy bez potravy vydrží až dva týdny, a tak se může snadno stát, že si budete myslet, že v domě žádné nejsou. Avšak po této době mohou být blechy ještě agresivnější. Velmi rychle se množí. Za den naklade až 50 vajíček. Navíc dokáží skočit až 150 krát dál než je jejich délka těla, a proto se rychle dostane do všech koutů domácnosti. Mají rádi teplá místa jako jsou pelíšky domácích mazlíčků či čalounění. Z těchto důvodů doporučujeme rychle zakročit a blechy co nejrychleji a nejúčinněji zlikvidovat.

Jak vypadá kousnutí od blechy?

Neustále vás svědí kůže? Pozorujete na ni drobné štípance? Možná jde o poštípání od komára nebo štěnice či blechy. Štípanec od blechy poznáte podle červeného zarudnutí ve tvaru kolečka. Jeho velikost může být několik milimetrů až centimetrů. Rozpoznat druh štípance může být těžké i pro zkušené lékaře.

Jak se zbavit blech?

Blechy do domácnosti nejčastěji donesou vaši domácí mazlíčci. Říká se, že na člověka nejdou, ale není tomu tak vždy. Může se stát, že přejdou i na vás. Jejich štípání může být velmi nepříjemné. Přinášíme několik tipů, jak se jich zbavit.

Hlavním nositelem je váš domácí mazlíček. Doporučujeme zbavit ho blech pomocí účinných šamponů či jiných přípravků. Dalším krokem je zbavit se blech v prostředí, kde se domácí mazlíček vyskytuje. Zaměřte se na pelech, škrabadla, sedačky, koberce a jiné textilie. 

Čištění domácnosti není záležitostí jednoho dne. Blechy kladou několik vajíček za den, a proto jejich šíření může být rozsáhlé. Výhra boje nad dospělými blechy ještě neznamená celkové vítězství. Blechy mohou vyskákat i ze sáčku ve vysavači, vynořit se z různých koutů sedačky či spár nebo se usídlit v koberci. Úklid provádějte s železnou pravidelností a s použitím speciálních přípravků.

Co dělat, když se to nedaří?

Obraťte se raději na profesionální deratizátory, kteří vám s hubení blech pomohou. Používáme speciální přípravky, které blechy likvidují efektivně. Víme, kde se blechy schovávají a na jaké místa se zaměřit. Neváhejte nás kontaktovat.

Jaké postřiky na blechy použít - ocet na blechy, biolit nebo savo?

Do likvidace blech se můžete pustit sami, ale chce to vysokou pečlivost a velmi časté uklízení. Z našich zkušeností víme, že zavolat na pomoc profesionální deratizátory je rychlejší a účinnější. Babské rady říkají, že na domácí likvidaci blech postačí ocet, biolit nebo savo. Pomocí těchto rad se blech zbavíte možná na začátku, kdy ještě blechy nestačily zahnízdit, ale pro rozsáhlejší likvidaci na ně nespoléhejte. Deratizátoři pracují se speciálním postřiky na blechy, které mají vysokou účinnost a jsou efektivní.

Proč na likvidaci blech zavolat deratizátora?

Deratizace Labus vám nabízí 100% záruku kvality na dezinsekci blech. Používáme speciální postřiky, které jsou osvědčené naší dlouholetou praxí. Svou práci děláme diskrétně za pomoci profesionálního vybavení.

Nejčastější dotaz z naší poradny o blechách.

Otázka: Dobrý den, mám podezření na zamoření bytu blechami (každou chvíli se objevují na posteli a jinde). Jsme už naprosto bezradní. Pravděpodobně pocházejí ze 2 psů, které si koupili nájemníci. Těch psů se zbavím, ale chtěl bych se zeptat, co s tou havětí a zda je možné poznat jejich zdroj (zda to jsou opravdu ti psi nebo jinak). Děkuji.

Odpověď: Blecha je velice odolný hmyz, který má vývoj z vajíčka, což je problém při likvidaci z důvodu velké odolnosti vajíčka vůči všem přípravkům, z toho důvodu je potřeba zvolit nějaký z profesionálních přípravků s dlouhým reziduálním účinkem a doporučujeme dezinsekci po měsíci zopakovat, abychom zasáhli všechna vývojová stádia, po provedení dvou dezinsekcí dáváme záruku. Blecha zvířecí může na člověku bez problému cizopasit. Většinou začnou cizopasit na člověku po úmrtí zvířete (kočka, pes, morče).

Hubení blech - Lábus Brno ví, jak se zbavit blech
Hubení blech - Lábus Brno ví, jak se zbavit blech

Související  články

Znalostní báze

Brouci v domácnosti! Rozhodně nepříjemný úkaz, o kterém ostatní členy rodiny informuje hlasitý výkřik paní domu. Jak se zbavit moučných molů, švábů či jiných brouků? Vzhledem k aktuálnímu trendu pojídání hmyzu bychom vám mohli poradit – snězte brouky dřív, než vám zamoří celý byt!
Majitelé koček, které mají možnost se pohybovat venku, jistě ten pocit znají. Jako prevenci před ektoparazity, tedy parazity, které najdeme na povrchu těla, koupí kočce obojek. Kočka se po určité době vrátí bez obojku a ještě k tomu s blechou v kožichu. Při troše (ne)štěstí blecha přeskočí na další zvířata u vás doma a kolikrát nepohrdne ani lidmi.

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí, a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus