Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás
Deratizace Brno

Deratizace Brno

Hubení myší, myšic, hrabošů, likvidace potkanů… Pro všechny druhy nabízených DDD služeb disponujeme moderní aplikační technikou, která umožňuje dosažení vysoké efektivity zákroků. 

Deratizace i pro nejnáročnější klienty v Brně a okolí

Provádíme deratizaci u fyzických osob, ve firmách a pomáháme s deratizací obcí a měst. Poradíme si například s:

 • sledováním výskytu hlodavců,
 • zajištěním deratizae kanalizačních sítí,
 • deratizací veřejných prostranství a objektů,
 • deratizací potravinářských a zemědělských provozů,
 • deratizací firem,
 • deratizací bytových družstev a budov, škol, skladů, hotelů a další.

Nabízíme jak deratizaci preventivní, tak represivní. Máme dlouholeté zkušenosti a postupy vypilované k dokonalosti.

Přijedeme za vámi kamkoli v okolí Brna, náš akční rádius ale zahrnuje celé Česko.

Spokojení klienti naší deratizační firmy z mimobrněnských lokalit:

 • deratizace v městě Ostrava
 • derazitace v městě Vsetín
 • deratizace v městě Třebíč
 • deratizace v městě Kroměříž
 • deratizace v městě Přerov
 • deratizace v městě Odry
 • deratizace v městě Frýdek Místek
 • deratizace v městě Šumperk
 • deratizace v městě Karviná
 • a řada dalších lokalit, kde potřebovali naši pomoc.

Proč zavolat odbornou deratizaci – +420 608 717 722

Likvidace od profesionálních deratizátorů je rychlá, efektivní a bez starostí. Používáme ekologické přípravky, které neškodí přírodě ani škůdcům. Během dlouholeté praxe jsme získali bohaté zkušenosti, díky kterým vás zbavíme škůdců účinně. Neváhejte nás kontaktovat. 

Proč zvolit deratizaci Labus?

Proti škůdcům bojujeme od roku 1998. Máme dlouholeté zkušenosti a účinné metody vypilované k dokonalosti. Jsme rychlí a práci zvládáme v nejkratším možném čase. Přijedeme, co nejdříve. Plně respektujeme vaše soukromí, a proto zaručujeme absolutní diskrétnost.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
 

Deratizace diskrétně

Naše vozidla nemají polepy, pracovníci mají neoznačené oděvy, všechny prostředky pro deratizaci nosí v neprůhledných obalech, a tak se nemusíte znepokojovat. Nikdo nepozná, že jsme deratizační firma. Respektujeme vaše soukromí a diskrétnost je důležitým aspektem našich služeb.

 

Deratizace Brno diskrétně

 

Co je deratizace a jak ji provádíme?

Ptáte se, co je to deratizace? Deratizace je likvidace nežádoucích škůdců, které se vyskytnou v objektu (budovy, haly, veřejné prostory zahrady apod.). Deratizace je součástí tzv. DDD služeb (deratizace, dezinsekce, dezinfekce), které zahrnují kompletní ochranu před škůdci. K deratizaci se používají různé metody a způsoby, které jsou ověřené dlouholetou praxí. V deratizaci Labus používáme nejčastěji mechanickou a chemickou metodu.

Mechanická metoda deratizace

Je prováděna za pomoci různých typů pastí na škůdce. Tento způsob zvíře neusmrtí, pouze zajistí jeho odchycení. Používáme ho například na odchyt kun, odchyt krtků v zahradě či jiná zákonem chráněná zvířata. Používáme ho také v případě odchycení potkanů či myší, záleží však na stupni rozmnožení. Doporučujeme deratizátora zavolat včas a zamezit přemnožení škůdců, kteří mohou napáchat velké škody.

Chemická metoda deratizace

Chemická deratizace je založena na použití jedů (pesticidů), které dokáží škůdce zlikvidovat. Mezi používané jedy patří: warfarin, pindon, chlekalciferol, agrokalciferol. Různé typy jedů mají rozdílné vlastnosti a účinky. Některé například způsobí sražení krve nebo hyperkalcémii.

Ostatní deratizační metody

Babské rady někdy hovoří o tom, že na deratizaci stačí vypustit kočku či psa. Doporučují také plodiny, kterým se škůdcí vyhýbají, jako je česek. Tyto metody jsou však téměř neúčinné a neefektivní. Doporučujeme raději využít služeb zkušeného deratizátora.

Rozsah deratizace

Napadení škůdcem je problém, se kterým se potýká mnoho jednotlivců i firem. Nabízíme proto služby deratizace v různém rozsahu:

 • jednorázové,
 • pravidelné (preventivní),
 • celoplošné.

Jedná se o veškeré typy budov: deratizace skladů, deratizace restaurací, deratizace kanceláří, deratizace průmyslových firem, deratizace rodinných domů, deratizace bytových domů atp.

Jaké služby deratizace jsou nejčastěji využívány?

 • hubení hlodavců,
 • hubení potkanů,
 • hubení krtků,
 • odchyt kun,
 • hubení myší.

Kromě výše zmíněných lze u nás také objednat služby dezinsekce jako je hubení blech, hubení štěnic nebo hubení švábů. 

Deratizace svépomocí

Chcete se škůdců zbavit sami? Můžete to vyzkoušet, ale z 99,9 % je deratizace svépomocí neúspěšná. Naopak může vzniknout více škody nežli užitku. Během neúspěšné deratizace se mohou škůdci přemnožit a napáchat velké škody na majetku. Běžně dostupné přípravky jsou dražší a méně účinné než ty, které používaj profesionálové. Rizikem je vždy také poškození zdraví či majetku. Přípravky na deratizaci obsahují chemické jedy, které vyžadují během použití odbornost a speciální pomůcky. 

Cena deratizace

Přesnou cenu za deratizaci nelze určit předem. Cena se stanovuje před zrealizací na základě rozsahu práce v místě výkonu. Kalkulaci stanoví náš odborník, který se přijede podívat a zhodnotit aktuální situaci.

Deratizace Brno

Deratizace Brno

 

Nejžádanější úkony:

 • deratizace restaurace
 • deratizace firem
 • deratizace skladů
 • deratizace bytových domů - deratizace BD

 

Chcete-li využít služby deratizace (deratizační zákrok deratizátora z Brna) nebo dezinsekce, pak nás prosím kontaktujte pomocí mailu či telefonu. Okamžitě se s Vámi spojíme a poskytneme bližší informace o deratizačních službách, termínech a možnostech řešení.

Naše deratizační služby jsou prováděny zkušenými pracovníky, kteří ctí diskrétnost, mají smysl pro detail a jsou pečliví.

------------------

Zákazníci hledají na internetu naše služby přes výrazy: deratizace Brno, deratizační firma Brno, deratizační firma, provedení deratizace, deratizace myší cena, služby deratizace.

Související  články

Znalostní báze

Prohlédněte si fotografie škůdců a následků jejich nevítané aktivity. Připravili jsme pro vás názornou ukázku všech nejběžnějších škůdců, u nichž řešíme deratizaci a dezinsekci pro rodinné domy, byty a firemní kanceláře.
Jaké jsou procesy při deratizaci a jak deratizace probíhá? Deratizaci je vhodné provádět 2x ročně. Na jaře (v době populační exploze hlodavců) a na podzim (kdy se hlodavci stahují za teplem a potravou do obydlených objektů).
Kuna je šikovná, dokáže si zvednout střešní tašku a prokouše se parozábranou a izolacemi až na půdu. Jak se kun nadobrou zbavit a co na ně zabírá?
Připravili jsme pro vás nejčastější otázky týkající se deratizace, dezinfekce a dezinsekce. Vše, co naše klienty nejčastěji zajímá, jsme zodpověděli právě v těchto FAQ.
Potkan a myš domácí je nejčastější návštěvník našich domů. Základní prevence je utěsnění všech skulinek, kterými by se do domu mohli dostat.

Často kladené otázky

Dobrý den, je možné si domů přivést štěnice se starým nábytkem?

Já vždy říkám pozor na sousedy a starý nábytek. Ze své praxe znám několik případů, kdy k tomu opravdu došlo. V případě sousedů jde často o stud, lidé si přivezou štěnice z dovolené, velmi se stydí, neupozorní sousedy, návštěvy deratizátora se snaží utajit. Přitom štěnice se musí hubit plošně, jinak se vrátí. Na starý nábytek také pozor. Znám případy, kdy si lidé koupili bazarový nábytek, případně jen matraci a nedopadli dobře. Použitý nábytek kupujte jen u prověřených bazarů, proč? Pokud kupujete nábytek v bazaru, který má kamenný obchod, např. http://www.nabytek-holandsky.eu/, pak se na ně vztahuje povinná deratizace podle zákona. Ta se týká: obcí a měst, podnikatelů, právnických osob, majitelů rodinných domů i bytových družstev. Zkrátka každého, kdo vlastní nějakou nemovitost. Pokud kupujete přes inzerát, je větší pravděpodobnost nějakého problému. Proto doporučuji před odvozem, případně odnosem nábytku do bytu vše pečlivě zkontrolovat. Štěnice totiž dokáže hladovět i několik měsíců.

Dobrý den, mám dojem, že v konstrukci domu (nad sdk podhledem) máme nějaké hlodavce. V noci to něco chroustá. V garáži nad podhledem je slyšet také nějaké běhání a kde je strop otevřený jsem objevil trus. Umíte s tím něco udělat?

Pokud máte něco na půdě nebo v podhledu něco co dělá hluk, tak to bývá převážně kuna, která tam žije. Je potřeba udělat v první řadě průzkum a podle trusu se pozná co tam máte a pak se zvolí správná metoda na daného škůdce.

Dobrý den, bydlíme u Olomouce a k balkonu se nám nastěhovaly vosy. Jsou ve výšce cca 15m, jelikož máme dřevěné stropy, začaly se nám dostávat i do bytu. Co s tím máme dělat? Předem děkuji.

Jedná se o vnitřní hnízdo které je potřeba ošetřit dezinfekčním postřikem s dlouho trvajícím účinkem, je důležité přípravek dostat náletovou dírkou do hnízda a kolem hnízda, aby si ten přípravek natahali do hnízda a vnitřně se vyhubila celá kolonie. Vosy než přestanou létat tak to může trvat cca kolem 12 hod od dezinsekčního zásahu.

Dobrý den, mám podezření na zamoření bytu blechami (každou chvíli se objevují na posteli a jinde). Jsme už naprosto bezradní. Pravděpodobně pocházejí ze 2 psů, které si koupili nájemníci. Těch psů se zbavím

Blecha je velice odolný hmyz který má vývoj z vajíčka, což je problém při likvidaci z důvodu velké odolnosti vajíčka vůči všem přípravkům, z toho důvodu je potřeba zvolit nějaký z profesionálních přípravků s dlouhým reziduálním účinkem a doporučujeme dezinsekci po měsíci zopakovat abychom zasáhli všechna vývojová stádia, po provedení dvou dezinsekcí dáváme záruku. Blecha zvířecí může na člověku bez problému cizopasit. Většinou začnou cizopasit na člověku po úmrtí zvířete ( kočka, pes, morče ).

Co je to DDD?

DDD je zkratka Deratizace – Dezinfekce – Dezinsekce. Deratizace je hubení škodlivých hlodavců, především myší, potkanů…Dezinfekce je likvidace choroboplodných zárodků, bakterií, virů… Dezinsekce je hubení škodlivého hmyzu, štěnic, vos, mravenců…

Bydlíme v Letovicích, se štěnicemi jsme nikdy neměli problém, před měsícem měla dcera na noze velké štípance, pak byl klid a teď zase. Mohou to být štěnice?

Mohou, ale nemusí. Nemůžete poslat fotku postiženého místa? Štěnice můžete mít doma týdny i měsíce, než si jich vůbec všimneme. Žijí v trhlinách, spárách, v podlaze, pod koberci, za obrazy…v noci z těchto děr štěnice vylézají a parazitují na člověku – pijí mu krev. Štípance jsou zpravidla bezbolestné. Znám případ, kdy to ani lélař nepoznal. Zkuste prohlédnout velmi důkladně okolí postele, cca do 1,5 metru. Indicií mohou být i malé černé tečky – jejich trus.

Bydlíme v bytovém domě v Brně Husovicích, minulý rok nám sousedi (asi z dovolené) přivezli štěnice, tento rok nám ve sklepě běhají potkani. Navíc se někde opět objevily štěnice. Bohužel správa situaci neřeší tak jak by podle nás

Velmi těžko se mi odpovídá, nevím, jestli byl proveden nějaký zásah DDD firmou a v jakém rozsahu. Ke štěnicím, klidně se může jednat o nový výskyt. Pro podrobnější informace mi prosím zavolejte, případně mi pošlete sms a já zavolám vám.

Dobrý den. Poraďte mi, mám v rod.domě mravence, nejsou to faraoni. Jak a čím se jich zbavit. Děkuji.

Dobrý den. Pokud to není mravenec faraon, tak je to převážně mravenec obecný, který se hubí úplně jinou metodou než mravenec faraon. Mravenec obecný se hubí barierovím postřikem kolem všech zdí v celém domě. Postřik není potřeba opakovat, a dáváme na provedenou dezinsekci záruku.

Chtěl bych poradit s vyhubením mravenců přímo v bytě.

Dobrý den, v první řadě je potřeba zjistit co je to za mravence. Pokud je to mravenec obecný, dělá se dezinsekčni postřik kolem zdi. Pokud je to mravenec faraon, tak je potřeba nastražit požerovou nástrahu kterou dělnice donesou královně do hnízda a celá kolonie tím vyhyne. Na obě metody dáváme záruku a doporučujeme provedeni deratizační firmou která používá přípravky na profesionální použití, které nejsou volně prodejné.

Chci deratizovat bytový dům v Brně. Rychle. Rodinka potkánů cca 4ks možná víc.

Prosím ozvěte se mi na telefon 608717722 ať můžeme domluvit podrobnosti. Nejprve musím vidět místo a zjistit stupeň zamoření atd.

Potřebujeme vyhubit myši v kuchyňském provozu. Poskytujete takovou službu? Děkuji za odpověď.

Ano, poskytuji.

Dobrý den, chtěl bych poradit s vyhubením štěnic. V našem domě má být proveden postřik proti této havěti. Jak konkrétně mám připravit byt před návštěvou desinsekční firmy. Za odpověď děkuji a jsem s pozdravem.

Když mám vosy na zahradě, můžu zavolat hasiče?

Můžete, ale většinou nepřijedou. Hasiči mohou přijet pouze v případě akutního ohrožení života, či pokud je hnízdo na veřejném prostranství a tím vaše zahrada není. Pokud budete chtít hnízdo odstranit, raději zavolejte odborníky.

Bydlím na venkově a mám na dvoře spoustu hlodavců (patrně potkany), jak je nejlépe eliminovat?

Nejdříve se musíte ujistit, že jde skutečně o potkany. V případě, že se skutečně jedná o běžné hlodavce(potkan, myš), většinou pomůže standardní deratizační nástraha. Píšete, že bydlíte na venkově, proto je nutné zkontrolovat, jak máte uskladněné obilí, či jiné krmivo. Myši nebo potkani se vyskytují v hojné míře především tam, kde mají přístup k potravě. V případě přetrvávajích problémů nám zavolejte, navrhneme vám profesionální řešení.

Přestože mám doma čisto, objevila jsem v ložnici štěnice. Jak je to možné? Můžete mi poradit co s tím?

Štěnice se mohou objevit i v místech, kde je „absolutní“ čistota. Dostanou se k vám jednoduše migrací, třeba od sousedů. Proto mít doma štěnice není žádná ostuda. Abychom vám mohli pomoci, musíme provést místní šetření. Je třeba posoudit situaci v celém domě. Kudy hmyz migruje(stoupačky, kanalizace…) a popřípadě i situaci v sousedních domech.

Bydlíme v centru Brna a na půdě našeho domu máme spoustu (holubího?) trusu. Také jsme tam objevili mrtvá těla ptáků. Děláte i takovou práci? Můžete nám nějak pomoci?

Holubí trus a mrtvá těla ptáků je častý problém. V takovém případě je nutné svěřit práci specializované firmě. Deratizace Labus Vám samozřejmě pomůže.

Nedávno nás kontaktovala teplárenská firma s problémem výskytu kun ve staré, již nepoužívané hale.

Nejprve jsme museli zjistit, že se skutečně jedná o kunu. Kuna je velice inteligentní. Do místa, které si vybrala jako svůj domov, se dostane i těmi nejmenšími skulinkami. Největší problém, který kuna způsobuje, jsou především exkrementy a její nezměrná touha v kousání. Rozkouše téměř vše. V případě velkého znečištění je nutno provést dezinfekci, ale až po utěsnění veškerých přístupových cest, kterými se kuna může dostat do objektu. Utěsnění musí být z pevného materiálu(např. beton), aby ho kuna nebyla schopna prokousat. Pokud máte podezření na kunu ve vašem objektu, neváhejte nás kontaktovat, protože prostor kde se kuna vyskytuje, může být zdravotně závadný.

Jaký je rozdíl mezi potkanem a krysou?

Krysy jsou relativně velcí hlodavci s dlouhým lysým ocasem. Jsou to býložravci nebo všežravci. Velmi rychle se rozmnožují, v Česku se krysa téměř nevyskytuje, takže můžete být klidní. Základním rozpoznávacím znakem je jeho lysý a šupinatý ocas, který je u kořene hodně zesílený. Potkan dosahuje hmotnosti průměrně 500 g, pokud má dostatek potravy tak téměř dvojnásobek.

Jsem majitelem nájemního domu. Existuje nějaký zákon, který mi nařizuje preventivní deratizaci v domě?

Neexistuje žádný zákon nařizují deratizaci, dezinfekci či dezinsekci. Existují pouze předpisy, které nutí majitele domů, popř. jiné relevantní osoby, udržovat počty hlodavců v snesitelné míře, tak aby nebylo ohroženo zdraví obyvatel a nebyly způsobeny ekonomické škody. Starostové některých obcí po majitelích domů mohou vyžadovat potvrzení o deratizačním zákroku. Pokud chcete vědět více, kontaktujte přímo majitele firmy pane Labuse na info@deratizace-labus.cz.

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí, a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus