Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás
Hubení (dezinsekce) štěnic

Hubení (dezinsekce) štěnic

MÁTE DOMA ŠTĚNICE? Hubení štěnic spolehlivě!

Snažili jste se štěnice zlikvidovat sami? Nebo jste chtěli ušetřit a dezinsekce (hubení štěnic) proběhla nedůsledně? Jedině komplexní profesionální zásah vám pomůže.

Dostaneme je všechny! Poradíme vám s prevencí, abyste se do podobné situace už nedostali.

Štěnice hubíme již téměř 20 let a naše zkušenosti vám budou ku prospěchu. Provádíme hubení štěnic, ochranu proti hmyzu v Brně, na celé Moravě, ve Slezsku i v Čechách. Rychle, levně, diskrétně.

Štěnice je velice obtížný hmyz. Živí se krví. Obvykle žerou v noci, přes den jsou zalezlé v různých trhlinách, štěrbinách. Štěnice se mohou objevit i v místech, kde je „absolutní“ čistota. Štěnice se k vám dostanou jednoduše migrací od sousedů nebo zavlečením. Proto mít doma štěnice není žádná ostuda.

Cena dezinsekce štěnic je určována především níže uvedenými parametry:

 1. Rozsah zamoření: Cena dezinsekce štěnic je přímo úměrná množství zamoření.
 2. Typ objektu/místo výskytu: cena dezinsekce štěnic se může lišit v závislosti na tom, v jakém prostředí je řešena. Různé typy objektů/prostředí mohou vyžadovat různé postupy a chemikálie, což může ovlivnit cenu.
 3. Velikost prostoru výskytu: cena dezinsekce štěnic se liší v závislosti na velikosti řešeného prostoru a četnosti etap.
 4. Užité postupy a dezinsekční prostředky: rozdílné postupy a chemikálie používané při dezinsekci mohou mít odlišnou cenu. Například použití přírodních metod může být levnější, ale méně účinné než použití chemických látek.
Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc

Co je štěnice a jak vypadá?

Štěnice domácí je druh polokřídlého hmyzu, který se živí primárně lidskou krví a vyskytuje se po celém světě. Štěnice přenášejí bakterie odolné vůči antibiotikům. Zjistili to kanadští vědci. Tento objev je podle nich překvapivý, protože až dosud se experti domnívali, že nepříjemný kousavý hmyz nedokáže přenášet infekce. Štěnice podle teploty kůže dokáže lokalizovat člověka na 1,5 metr. Krev sají převážně nad ránem. Aby se krev nesrážela, do rány vypouští tekutinu bílkovinného typu, která srážení krve brání. A právě tato tekutina je příčinou imunitní reakce vašeho těla (silné svědění).

Jak štěnice vypadá

Jak poznám, že mám doma štěnice?

Nejčastěji podle štípanců na těle, které zarudnou a svědí. Výskyt kožních problémů často nebývá se štěnicemi vůbec spojován, takže hrozí přemnožení tohoto hmyzu. Nejčastějšími místy, kde se s nimi můžete setkat, jsou:

 • povlečení, matrace a švy čalounění,
 • nábytek,
 • rámy obrazů a zrcadel,
 • stránky a hřbety knih,
 • pelíšky domácích zvířat.

Jak se zbavit štěnic?

Štěnice je běžně dostupnými prostředky de facto nevyhubitelná. Bez profesionální firmy v oblasti deratizace, dezinsekce a dezinfekce se neobejdete. Nerozpakujte se tedy zavolat odbornou dezinsekční firmu. Tyto společnosti jsou dnes zpravidla velmi diskrétní a poskytují záruky. S diskrétností ovšem nepočítejte v případě zasažení nejen vašeho bytu, ale i bytů sousedních. Pak je nezbytný tzv. křížový postřik (dezinsekce se provádí u vašich sousedů na patře a u sousedů nad a pod vámi). Hubení se provádí za pomoci postřiků nebo fumigace (plynování), která je pro člověka naprosto bezpečná.

Jak vypadá kousnutí od štěnice?

Kousnutí štěnicí se dá velmi lehce zaměnit s kousnutím od blechy nebo komára. Skvrna, která se kolem kousnutí vytvoří, většinou rychle zmizí. Výjimkou jsou citliví lidé, kteří takovou skvrnu mohou mít i několik měsíců. Uprostřed mívají tmavší tečku a často se vyskytují ve shlucích. Někteří lidé nemají na kousnutí vůbec žádnou reakci a v tom může být velké nebezpečí. Proč? Štěnic doma si všimnete, až se masivně rozšíří. Samotné kousnutí také nemusí být důkazem, doporučujeme najít dospělé jedince. Prohledejte postele, lůžkoviny, podlahové lišty, obrazy, štěrbiny… Lidé si podle našich zkušeností z praxe štěnice nejčastěji přivezou z dovolené nebo se starým nábytkem.

Jsou štěnice známkou špatné hygieny?

Dávno neplatí, že výskyt štěnic je doménou podřadných ubytoven a slabších sociálních vrstev. Dnes najdete štěnice i v luxusním hotelu, nemusíte se tedy červenat, pokud se objeví i u vás doma. Může vám je tam zanést návštěva nebo si ji můžete přibalit na dovolené do kufru.

Jaký postřik použít na hubení štěnic?

Pokud budete chtít zkusit bojovat se štěnicemi na vlastní pěst, relativně nejúčinnějšími volně prodejnými prostředky na hubení štěnic je Protect Cimetrol. Platí pravidlo dvojího použití s rozpětím cca 10 dní kvůli nakladeným vajíčkům. Ani s nimi však není snadné provést likvidaci štěnic svépomocí. Proč? Štěnice jsou velmi odolné, postřik je nutné opakovat a volně prodejné přípravky obsahují minimum účinné látky. Mají tedy krátký reziduální účinek. Je nezbytné použít koncesovaný přípravek (nedá se běžně koupit), který má až dvouměsíční účinek a působí na všechna vývojová stádia. Neméně  důležitá je i technika a know how. Nezbytností je kvalitní aplikační pumpa, která dokáže vyvinout velmi jemný aerosol.

Proč se proti štěnicím používá dýmovnice?

Dýmovnice se dostane i do textilií, koberce, atd. Štěnice jsou zničeny po pár hodinách. Nefunguje ale tak dobře na jedince, kteří jsou skvěle schovaní, na to je lepší postřik. Často se lidé ptají, jestli se zbaví těchto parazitů jednou dýmovnicí, odpověď je jednoduchá: nezbaví. Při velmi silném zamoření je zapotřebí někdy i trojitá aplikace. Žádný přípravek ani sebelepší firma nedokáží zabít všechny štěnice jedním zásahem. Problémem jsou totiž vajíčka štěnic, která jsou dobře ukrytá a velmi odolná, ta žádný postřik ani dýmovnice nezabije.

Jak probíhá profesionální postřik?

Po zaschnutí postřiku se dá místnost normálně obývat. Neměla by se ale uklízet, snižuje se tím účinnost postřiku. Co nejvíce štěnic s ním musí přijít do kontaktu. Druhý postřik se aplikuje za cca 10 až 14 dnů. Teprve druhý postřik vyhubí i zbylé štěnice. Pro 100% jistotu je dobré aplikovat ještě třetí postřik.

Proč na štěnice nestačí jeden postřik a musí jich být více?

Po prvním postřiku se po několika dnech objeví štěnice znovu, to je vcelku normální, vylíhnou se totiž z vajíček, která postřik zničit nedokáže, jelikož jsou velmi odolná. Druhý postřik už většinou zabírá na 100 %. Druhý postřik se dělá zpravidla po 14 dnech. Pozor, je nezbytné vyřešit problém i v okolních bytech, jinak vám polezou do bytu znovu. Musí se utěsnit mezery kolem trubek topení, praskliny a škvíry.

Musím říct sousedům o tom, že u mě vyskytly štěnice?

Opět a stále zdůrazňujeme nutnost spolupráce se sousedy, případně s celým bytovým domem. Pokud štěnice v nějakém bytě zůstanou, postupně se znovu rozšíří. V případě, že budete používat dýmovnici na štěnice v bytě, pak vězte, že nejde o klasickou dýmovnici. Dýmovnice proti štěnicím funguje tak, že po namočení do vody dochází k uvolňování suchého kouře. Musíte také koupit tu správnou, určenou pro byt. Pokud použijete silnější, můžete mít problém.

Jak si nepřivézt štěnice z dovolené?

V ubytovacím zařízení:

 • prohlédněte matraci,
 • hledejte malé černé tečky na zdech, roštech,
 • podívejte se pod obrazy,
 • štěnice se zdržují v blízkosti hostitele, budou tedy cca do 1,5 m od postele,
 • zavazadla nenechávejte u postele, ale co nejdále od ní,
 • před tím, než do hotelu pojedete, podívejte se na hodnocení na internetu, zda nemá už někdo zkušenost se štěnicemi.

Zbavím se štěnic vypráním povlečení na vysoké teploty?

Nezbavíte. Tedy přesněji řečeno, pokud vyperete povlečení nebo cokoliv, co bylo napadené, na 60 °C a více, štěnic se 100% zbavíte, ale jen v tomto vypraném prádle. Štěnice ale mohou být v posteli a okolí, po přemnožení se mohou vyskytovat opravdu všude. Viděli jsme je třeba pod krytem elektrické zásuvky. Bez ošetření bytu chemickým přípravkem se při hubení štěnic bohužel neobejdete.

 

Další články na téma štěnic:

 

Deratizace Labus vám nabízí 100% záruku kvality na desinsekci štěnic.

Pokud námi aplikované 3 postřiky nezaberou, další naše zákroky máte ZDARMA až do té doby, než bude váš domov dokonale čistý. Pokud máte štěnice v bytě, ideální pro postřik je tzv. křížová metoda. Dezinsekce se provádí u vašich sousedů na patře + sousedi nad a pod vámi.

Deratizace štěnic? Víme, co potřebujete

Dezinsekce, deratizace, hubení – říkejte tomu jak chcete; my víme, že štěnic se prostě potřebujete dokonale zbavit a neřešit názvosloví. Výraz deratizace ale zpravidla používáme v souvislosti s hubením hlodavců.

Svěřte deratizaci štěnic profesionálům. Oblast naší působnosti zahrnuje Brno, Moravu i celou ČR.

 

Poslední dotazy z poradny k hubení štěnic

Pokud máte podobný problém, kontaktujte nás, poradíme vám.

Otázka: Dobrý den, potřeboval bych se zbavit štěnic. Jedná se o dvoupokojový byt v paneláku. Vyskytují se v obou pokojích. Přišel jsem na ně cca před třemi měsíci. Zkoušel jsem postřiky proti hmyzu (včetně štěnic), ale nepomohlo to, stále tu jsou. Denně jich najdu a pobiju cca 2-5. Co poradíte? Díky. M. H.

Odpověď: Dobrý den. Na štěnice bohužel neexistují žádné volně prodejné přípravky které by byly účinné. Je potřeba poptat hlavně firmu, která tomu rozumí a používá kvalitní přípravky na profesionální úrovni, které jsou sice dražší ale účinné. Důležité je také objevit ohnisko (zdroj) štěnic, které může být hlavně v posteli, pod obrazy, garnýží, pod tapetami, obložení kolem postele, knihovna u postele, poličkami, lištami, štěnice se drží hlavně v posteli a do vzdálenosti 3 m od postele. Pokud se přemnoží, migruje do ostatních pokojů a velice často i do okolních bytů. Dezinsekci je potřeba po měsíci opakovat a doporučujeme provedení dezinsekce 3x. Potom Vám dáme na provedenou dezinsekci záruku.

 

Hubení štěnic – Lábus Brno
Hubení štěnic – Lábus Brno

Související  články

Znalostní báze

Brouci v domácnosti! Rozhodně nepříjemný úkaz, o kterém ostatní členy rodiny informuje hlasitý výkřik paní domu. Jak se zbavit moučných molů, švábů či jiných brouků? Vzhledem k aktuálnímu trendu pojídání hmyzu bychom vám mohli poradit – snězte brouky dřív, než vám zamoří celý byt!

 

Lidé hledají naše služby přes výrazy: dezinsekce štěnic Brno, cena dezinsekce štěnic.

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí, a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus