Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás

Jak se zbavit octomilek

Octomilky jsou malé, ale obtížné. Jak se s nimi vypořádat? Drobné mušky, které zná snad každý z nás, měří jen asi 2 milimetry, přesto však octomilka obecná dokáže znepříjemnit život v domácnosti.

Co jsou octomilky zač?

Octomilky jsou zpravidla nevelký dvoukřídlý hmyz z čeledi Drosophilidae. Běžně jsou známy také jako ovocné nebo vinné mušky a libují si ve starém ovoci i jiných potravinách či jejich zbytcích. Spokojí se ale prakticky s jakýmikoliv rostlinnými zbytky, dokonce i s pečivem nebo houbami. Obzvlášť lákavý je pro ně hnijící organický odpad. Právě proto se jim tak dobře daří v domácnostech, zejména v kuchyních a odpadkových koších, ale rády se usídlí třeba i v květináčích pokojových rostlin.

Zatímco vědci je pro jejich snadné množení a rychlý vývoj rádi využívají pro laboratorní testy, většina z nás ze setkání s octomilkami nadšená není.

Jak se zbavit octomilek

 

Jak octomilky zlikvidovat

Leckoho v první chvíli jistě napadne prostě vinnou mušku rozplácnout rukama. Fyzickou likvidací ale ke skutečnému řešení problému s octomilkami nepřispějete. Jsou příliš drobné a velmi rychle se množí. Je třeba k jejich eliminaci přistupovat systematicky:

  • Odstraňte zdroje potravy octomilek. Vyneste veškeré odpadky, zlikvidujte zbytky jídla i starší ovoce a zeleninu. Veškeré čerstvé ovoce, zeleninu a pečivo pokud možno uzavřete do nádob nebo alespoň dobře přikryjte. To platí i o sladkých šťávách, octu nebo vínu.
  • Udržujte čistotu. Dobrý nápad je okamžitě utřít veškeré kapky ovocných šťáv a skvrny od potravin na kuchyňské lince i jiných plochách v domácnosti.
  • Myslete na další skrýše octomilek. Vinné mušky se rády drží také v květináčích s vlhkou hlínou, jejich výskyt proto pomůžete omezit tím, že se vyhnete přelévání pokojových rostlin. Když navíc občas preventivně vyčistíte odpad, zlikvidujete další oblíbené útočiště malých létajících parazitů.

 

Pro vyhubení octomilek tedy nejsou potřeba speciální insekticidy ani odborné postupy. Stačí jen důsledně udržovat čistotu v domácnosti, řídit se základními pravidly a drobní škůdci sami zmizí.

 

Máte-li však v domě nebo bytě přecejen vážnějši problém s hmyzem, neváhejte a kontaktujte naše odborníky na dezinsekci!

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc

 

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí, a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus