Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás

Mravenci faraoni: Jak se jich zbavit doma i na zahradě?

Mravenci faraoni mají světle žlutou až červenou barvu s černými znaky na trupu. Jsou velcí pouze okolo 2 mm – to jim ale neubírá na nebezpečnosti. Tento druh mravenců se do našich domovů díky své velikosti dostane velmi snadno. Jak na mravence faraony?

Jak se mravenci faraoni dostali ke mně domů?

Nejobvykleji se mravenci faraoni dostanou do příbytků roztrhanými předokenními žaluziemi, špatně utěsněnými dveřmi, okny či dalšími vchody. Výhodné jsou pro ně také neustále otevřené terasové dveře. Díky své drobnosti mohou mravenci faraoni vklouznout do domu či bytu také prasklinami ve zdech či v základech. Mravence faraony lákají typické nečistoty jako jsou drobky, rozlité tekutiny a skrytá místa, ale také mastné skvrny, mrtvý hmyz i sladké nápoje. Faraoni napadají také potraviny – mezi jejich oblíbené pochoutky patří sladkosti a pečivo. Můžeme je ale najít i na místech, kde se žádné jídlo nenachází.

Jsou mravenci faraoni nebezpeční?

Ano, mravenci faraoni jsou všeobecně považováni za nebezpečný hmyz. Přenášejí totiž řadu nebezpečných patogenů jako je salmonela nebo streptokok. Jídlo napadené faraony je potřeba vyhodit, protože může být zdraví ohrožující.

Jak se zbavit mravenců farao doma i na zahradě?

Většina odborníků považuje mravence faraony za jeden z nejobtížnějších druhů, co se hubení týče. Nesprávné použití pesticidů totiž může tento hmyz přimět, aby se oddělil od svých stávajících kolonií a začal vytvářet nové. Populace mravenců faraonů se navíc může rychle zvětšovat (zvláště pokud zůstanou déle bez povšimnutí v kuchyních či komorách).

Otázku „jak na mravence faraony“ se můžete pokusit vyřešit následovně:

  • Utěsněte všechny možné vstupní body včetně dírek a trhlin ve zdech a okolo oken
  • Udržujte pracovní plochy a podlahy čisté a bez drobků
  • Skladujte potraviny ve vzduchotěsných nádobách
  • Pravidelně vynášejte odpadky
  • Používejte odvlhčovač vzduchu, abyste zabránili hromadění vlhkosti
  • Odstraňte větve stromů a keřů v těsné blízkosti domu či bytu

A především: zvažte pro hubení mravenců faraonů najmutí odborníků. Jedině ti vás dokáží mravenců faraonů bezpečně a natrvalo zbavit.

Přípravky na mravence farao

Na trhu najdete celou řadu přípravků proti mravencům. Mezi nejpoužívanější přípravky patří:

  • spreje a postřiky na mravence - jsou snadno aplikovatelné a účinné okamžitě. Kvalitní přípravky mohou působit i 14 dní. Jejich výhodou je, že nezapáchají. Jsou vhodné pouze pro použití v interiéru.
  • granuláty a gely proti mravencům - jsou netoxické a spolehlivé. Vhodné pro použití na zahrady a skleníky. 
  • použití aroma a kyselosti - mravenci nemají rádi aromatické bylinky, kyselost citrónu ani pálení pepře. Všechny tyto přípravky, které máme běžně v domácnosti mohou pomoci v boji proti mravencům. 

Prevence proti mravencům

Mravence lákají drobky, zbytky jídla a samotné jídlo. Prevencí proti mravencům je tedy dodržování čistoty v domácnosti - pravidelně vysávat, nezanechávat potraviny a drobky v místnosti. Zabezpečit potraviny do skleněných či pevnějších nádob (plastové či skleněné), které eliminují možnost proklouznutí mravence dovnitř. 

Stále to nejde?

Neváhejte kontaktovat profesionály, kteří se o likvidaci mravenců postarají. Používáme kvalitní přípravky, které jsou osvědčeny léty praxe. Mravence zklividujeme rychle a efektivně.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí, a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus