Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás
Dezinfekce virů veřejných prostor
Zajišťujeme: ... a spoustu dalších

Dezinfekce virů veřejných prostor

Co jsou viry a co je koronavirus?

Vir je drobná částice, která se skládá z nukleové kyseliny (DNA nebo RNA). Virus je parazit, který ke svému životu potřebuje hostitelskou buňku (organismus).Velmi často je hostitelský organismus právě člověk. Některé viry lidem nezpůsobují žadné potíže či onemocnění, některé naopak ano.  

Novým virem je koronavirus označován také jako COVID-10. Koronavirus označuje čtyři čeledi virů, které více či méně ovlivňují zdraví člověka. Od běžného nachlazení či teploty, až po potíže dýchacích cest. 

Jak se viry přenáší a kde se vyskytují?

Viry se mohou přenášet za pomoci hmyzu i za pomoci člověka. Nejčastějším nositelem je člověk, který je přenáší tzv. kapénkovou infekcí (vzduchem). Tento přenos je nejčastější také u koronaviru, který se do těla dostává skrz ústa, oči a nos. 

Proč dezinfikovat veřejné prostory?

Dezinfekce zamezí šíření choroboplodných zárodků a bakterií. Zejména v době koronaviru jde o prevenci, která by se neměla opomíjet, stejně jako nošení roušek či jednorázových rukavic. Na preventivní dezinfekci by se měli zaměřit zejména instituce s veřejnými prostory, ale přispět mohou i domácnosti, ať už v rodinných domech či bytech, pečlivějším úklidem.

Kde se nejčastěji provádí dezinfekce?

Dezinfekce se nejčastěji provádí ve veřejných prostorách jako jsou:

  • nemocnice,
  • domovy pro seniory,
  • obchody a jiné provozovny,
  • veřejné úřady,
  • školy a školky,
  • nádraží a veřejné dopravní prostředky,
  • restaurace a bary,
  • společné prostory domácností.

 Jak dlouho jsou povrchy infekční?

Výzkumné studie ukázaly, že koronavirus dokáže na různých površích přežívat různě dlouhou dobu. Ve vzduchu dokáže přežít až tři hodiny, na plastovém materiálu či nerezové oceli i tři dny. Orientační infekční dobu je dobré znát ještě před zajištěním dezinfekce prostor.

Proč využít služby firmy Labus?

S dezinfekcí veřejných prostor máme dlouholeté zkušenosti a víme, jak viry zničit. Používáme osvědčené kvalitní a účinné prostředky, které na trhu nejsou běžně dostupné. Dezinfekci provádí odborně a důkladně. Nemusíte se tedy obávat poškození zdraví či majetku.

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus