Jak na hubení štěnic

Jak na hubení štěnic

Štěnice žijí v blízkosti člověka od pradávna.

Štěnice samotné aktivně migrují jen na malé vzdálenosti. Díky globalizaci, bezproblémovému cestování, člověk štěnice přenáší i na velmi velké vzdálenosti. Štěnice najdete nejen v bytech, domech, ubytovacích zařízeních,
ale také např. na veřejných toaletách, v kině, nemocnicích…

Jak vlastně štěnice vypadá?

Jak na štěnice

Délka těla dospělé štěnice je 4-5 mm a 6-7 mm po nakrmení, nasátí krve.
Samice jsou o něco větší než samci. Barva těla štěnic je  žlutohnědá (světlá), po nakrmení červenohnědá. Štěnice je bezkřídlí hmyz.

Štěnice sají krev převážně nad ránem, aby se krev nesrážela, do rány vypouští tekutinu bílkovinného typu, která srážení krve brání.  A právě tato tekutina je příčinou imunitní reakce vašeho těla (silné svědění).

Samice štěnice po oplození přilepí vajíčka na drsnější povrchy.  Mohou denně naklást až pět vajíček. Vajíčka jsou oválného tvaru, cca 1 mm dlouhá. Při průměrné pokojové teplotě se nové štěnice líhnou za 8–11 dnů. Mezní teploty pro líhnutí vajíček jsou 37°C a 13°C.

 

Potřebuji pomoc

 

 

Po postřiku, respektive po jeho zaschnutí, se dá místnost normálně obývat.

Místnost by se ale neměla uklízet, snižuje se tím účinnost postřiku. Co nejvíce štěnic musí přijít do kontaktu s postřikem. Druhý postřik se aplikuje za cca 10 až 14 dnů. Teprve druhý postřik vyhubí i zbylé štěnice. Pro 100% jistotu je dobré aplikovat ještě třetí postřik.

Dospělé štěnice mohou žít několika měsíců. Jsou schopny přežívat velmi dlouho i při hladovění(až 8 měsíců).
Kde je najdete? Co nejblíže zdroje potravy, tedy u postele.

Velmi kvalitní přípravek na hubení štěnic (a nejen nich, i rusů, švábů, rybenek, …) je CIMETROL. Nejsem si ale jistý, jestli se dokážete zbavit štěnic svépomocí, proč? Štěnice jsou velmi odolné, postřik je nutné opakovat a navíc běžně dostupné postřiky nejsou tak účinné. Není lepší využít 100% záruku od zkušeného deratizátora?

Poslední informace: Štěnice přenášejí bakterie odolné vůči antibiotikům. Zjistili to kanadští vědci. Tento objev je podle nich překvapivý, protože až dosud se experti domnívali, že nepříjemný kousavý hmyz nedokáže přenášet infekce.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/stenice-prenaseji-odolne-a-nebezpecne-infekce-fax-/veda.aspx?c=A110512_094420_ln_veda_mc