Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás

Štěnice, štěnice a zase štěnice - pomůže dýmovnice?

Vše, co jste chtěli vědět o štěnicích, ale báli jste se zeptat. Jak se štěnic zbavit jednou provždy? Po prvním postřiku se po několika dnech objeví štěnice znovu, to je vcelku normální, vylíhnou se totiž z vajíček, která postřik zničit nedokáže, jelikož jsou velmi odolná. Druhý postřik už většinou zabírá na 100 %.....

Jaká teplota štěnice spolehlivě zabije?

Se spolehlivostí je to trošku problém, základem totiž je, abyste se ke štěnicím dostali. Teplota -17 a +60 °C je uváděna jako teplota, která štěnice spolehlivě hubí v jakémkoliv stádiu.

Zbavím se štěnic vypráním povlečení na vysoké teploty?

Nezbavíte. Tedy přesněji řečeno, pokud vyperete povlečení, nebo cokoliv, co bylo napadené, na 60 °C a více, štěnic se 100% zbavíte, ale jen v tom vypraném prádle. Štěnice ale mohou být v posteli a okolí, po přemnožení se mohou vyskytovat opravdu všude. Viděli jsme je třeba pod krytem elektrické zásuvky, například. Bez ošetření bytu chemickým přípravkem se při hubení štěnic neobejdete.

Co použít na štěnice při hubení svépomocí aneb postřik na štěnice

Pokud nevyberete správný přípravek, velmi často se vám může stát, že uhynou slabší, mladší jedinci, ale ti silnější přežijí a vůbec si nepomůžete. V dnešní době relativně nejúčinější postřik na hubení štěnic a blech, který je dostupný pro volný prodej, je Protect.


Čtěte poctivě návod a postupujte dle něj. Opět platí pravidlo dvojího použití s rozpětím cca 10 dnů, kvůli nakladeným vajíčkům. Přikrývky a povlečení vyperte na vysokou teplotu.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
 

Proč se proti štěnicím používá dýmovnice?

Dýmovnice se dostane i do textilií, koberce, atd. Štěnice zničí po pár hodinách. Nefunguje ale dobře na štěnice, které jsou skvěle schované, na to je lepší postřik.

Často se lidé ptají, jestli se zbaví štěnic jednou dýmovnicí, odpověď je jednoduchá, nezbavíte. Při velmi silném zamoření je zapotřebí někdy i trojitá aplikace. Žádný přípravek, ani sebelepší firma, nedokáží zabít všechny štěnice jedním zásahem. Problémem jsou totiž vajíčka štěnic, která jsou dobře ukrytá a velmi odolná, ta žádný postřik ani dýmovnice nezabije. Z vajíček se pak postupně líhnou další štěnice a začínají se šířit. Ideální je druhý zásah tak 10 – 14 dnů po prvním. Proč? Když druhý zákrok uspěcháte, ještě nebudou všechna vajíčka vylíhnutá. Když zásah opozdíte, začnou se štěnice znovu množit a klást další vajíčka.

Opět a stále zdůrazňujeme nutnost spolupráce se sousedy, případně s celým bytovým domem, pokud štěnice v nějakém bytě zůstanou, postupně se znovu rozšíří.

V případě, že budete používat dýmovnici na štěnice v bytě, pak vězte, že nejde o klasickou dýmovnici, ale dýmovnice proti štěnicím funguje tak, že po namočení do vody dochází k uvolňování suchého kouře. Musíte ale také koupit tu správnou, určenou pro byt. Pokud použijete silnější, můžete mít problém.

Proč na štěnice nestačí jeden postřik a musí jich být více?

Po prvním postřiku se po několika dnech objeví štěnice znovu, to je vcelku normální, vylíhnou se totiž z vajíček, která postřik zničit nedokáže, jelikož jsou velmi odolná. Druhý postřik už většinou zabírá na 100 %. Druhý postřik se dělá zpravidla po 14 dnech. Podobně jako se použivá dýmovnice na štěnice. Pozor, je nezbytné vyřešit problém i v okolních bytech, jinak vám polezou do bytu znovu. Musí se utěsnit mezery kolem trubek topení, praskliny, škvíry, apod.

Články na téma štěnic

Tomáš Labus: Já k tomu jen dodám, že i mne to dost překvapilo. Ze své praxe vám mohu říci, že kromě nepřijemných štípanců jsem se nikdy nesetkal s tím, že by někdo kvůli štěnicím onemocněl.


Kousnutí od štěnice

Kousnutí štěnicí se dá velmi lehce zaměnit s kousnutím od blechy nebo komára. Skvrna, která se kolem kousnutí vytvoří, většinou rychle zmizí. Výjimkou jsou senzitivní lidé, kteří takovou skvrnu mohou mít i několik měsíců. Někteří lidé nemají na kousnutí vůbec žádnou reakci a v tom může být velké nebezpečí. Proč? Štěnic doma si všimnete, až se masivně rozšíří. Samotné kousnutí také nemusí být důkazem, doporučujeme najít dospělé jedince. Prohledejte postele, lůžkoviny, podlahové lišty, obrazy, štěrbiny… Lidé si štěnice nejčastěji přivezou z dovolené nebo se starým nábytkem. Jsou to nejčastější případy z mé praxe. V bytových a panelových domech je nezbytné ošetřit i okolní byty, nejen sousedy na patře, ale nad, případně pod vaším bytem.

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí, a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus