Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás

Jak na hubení štěnic svépomocí

Štěnice samotné aktivně migrují jen na malé vzdálenosti. Díky globalizaci, bezproblémovému cestování, člověk štěnice přenáší i na velmi velké vzdálenosti. Štěnice najdete nejen v bytech, domech, ubytovacích zařízeních, ale také např. na veřejných toaletách, v kině, nemocnicích…

Štěnice žijí v blízkosti člověka od pradávna.

Malý a nepříjemný hmyz dokáže v domácnosti nadělat pořádnou paseku. Přesvědčují se o tom domácnosti již několik století. Jsou tu a budou. Je potřeba s nimi bojovat rychle a efektivně. Možná na likvidaci štěnic svépomoci nebudete stačit. Rychle se množí a nenechají vás ani vyspat. Štěnice v bytě poznáte podle drobného černého trusu, který po sobě zanechávají. Kromě toho ucítíte na kůži svědivé boláky, které vás nenechají klidnými. 

Štěnice žijí ve skrytých místech jako je okolí postele, matrace, nábytek nebo škvíry ve zdi. V bytových domech se snadnou dostávají do sousedních domácností například pomocí stupaček. Na člověka útočí svým kousáním zejména v noci, kdy je v bytě či domě klid. 

Jak vypadá štěnice?

Štěnice 

Štěnice domácí (štěnice postelní) je polokřídlý hmyz parazitující na lidech. Délka těla dospělé štěnice je 4-5 mm a 6-7 mm po nakrmení, nasátí krve. Samice jsou o něco větší než samci. Barva těla štěnic je žlutohnědá (světlá), po nakrmení červenohnědá. Štěnice je bezkřídlý hmyz.

Štěnice sají krev převážně nad ránem, aby se krev nesrážela, do rány vypouští tekutinu bílkovinného typu, která srážení krve brání. A právě tato tekutina je příčinou imunitní reakce vašeho těla (silné svědění).

Samice štěnice po oplození přilepí vajíčka na drsnější povrchy. Mohou denně naklást až pět vajíček, během života pak 400-500 vajíček. Vajíčka jsou oválného tvaru, cca 1 mm dlouhá. Při průměrné pokojové teplotě se nové štěnice líhnou za 8–11 dnů. Mezní teploty pro líhnutí vajíček jsou 37 °C a 13 °C. Z vajíček, která samice naklade, se líhnou živí jedinci ihned pátrající po krvi.

Jak vypadá štěnice?

Jak poznám, že mám doma štěnice?

Nejčastěji podle šípanců na těle. Také podle trusu – černých teček na zdi, roštu postele atd. Můžete najít i vajíčka.

Jak vypadá poštípání štěnicí?

Pokud vás zajíma, jak poznat kousnutí štěnící, prohlédněte si tyto fotografie.

 

Kousance od štěnic jsou nepříjemné, zarudlé a silně svědí. Uprostřed mívají tmavší tečku a zpravidla se vyskytují ve shlucích. Zpravidla sice po několika dnech zmizí, pokud se ale štěnic nezbavíte, mohou se brzy objevit znovu. Pomůže jedině odborné hubení štěnic.

Likvidace štěnic svépomocí je možná ale nesnadná

Velmi kvalitní přípravek na hubení štěnic (a nejen nich, i rusů, švábů, rybenek) je CIMETROL. Ani s ním však není snadné provést likvidaci štěnic svépomocí. Proč? Štěnice jsou velmi odolné, postřik je nutné opakovat a navíc běžně dostupné postřiky nejsou tak účinné. Není lepší využít 100% záruku od zkušených deratizátorů?

Poslední informace: Štěnice přenášejí bakterie odolné vůči antibiotikům. Zjistili to kanadští vědci. Tento objev je podle nich překvapivý, protože až dosud se experti domnívali, že nepříjemný kousavý hmyz nedokáže přenášet infekce.

Po postřiku, respektive po jeho zaschnutí, se dá místnost normálně obývat

Místnost by se ale neměla uklízet, snižuje se tím účinnost postřiku. Co nejvíce štěnic musí přijít do kontaktu s postřikem. Druhý postřik se aplikuje za cca 10 až 14 dnů. Teprve druhý postřik vyhubí i zbylé štěnice. Pro 100% jistotu je dobré aplikovat ještě třetí postřik.

Dospělé štěnice mohou žít několik měsíců. Jsou schopny přežívat velmi dlouho i při hladovění (až 8 měsíců).
Kde je najdete? Co nejblíže zdroje potravy, tedy u postele.

Svěřte dezinsekci raději odborníkům. Likvidace štěnic svépomocí vám přidělá nejednu vrásku na čele a výsledek bude nejistý. My poskytujeme garanci úspěšného hubení štěnic!

Jsou štěnice známkou špatné hygieny?

Dávno neplatí, že výskyt štěnic je doménou podřadných ubytoven a slabých sociálních vrstev. Dnes najdete štěnice i v luxusním hotelu, nemusíte se tedy červenat, pokud se objeví i u vás doma.

Co prevence na dovolené? Nechci si přivést štěnice v kufru.

V hotelu můžete udělat jediné:

  • prohlédnout matraci
  • hledejte malé černé tečky na zdech, roštech
  • podívejte se pod obrazy
  • štěnice se zdržují v blízkosti hostitele, budou tedy cca do 1,5 m od postele
  • zavazadla nenechávejte u postele, ale co nejdále od ní
  • před tím, než do hotelu pojedete, podívejte se na net, nemá už někdo zkušenost se štěnicemi?

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
  


Zdroj: http://www.lidovky.cz/stenice-prenaseji-odolne-a-nebezpecne-infekce-fax-/veda.aspx?c=A110512_094420_ln_veda_mc

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí, a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus