Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Potřebuji pomoc +420 608 717 722

Štěnice, štěnice a zase štěnice

Vše, co jste chtěli vědět o štěnicích, ale báli jste se zeptat.

Jaká teplota štěnice spolehlivě zabije?

Se spolehlivostí je to trošku problém, základem totiž je, abyste se ke štěnicím dostali. Teplota -17 a +60°C je uváděna jako teplota, která štěnice spolehlivě hubí v jakémkoliv stádiu.

 

Zbavím se štěnic vypráním povlečení na vysoké teploty?

Nezbavíte. Tedy řeknu to jinak, pokud vyperete povlečení, nebo cokoliv co bylo napadené na 60°C a více, štěnic se 100% zbavíte, ale jen v tom vypraném prádle. Štěnice ale mohou být v posteli a okolí, po přemnožení mohou být opravdu všude. Viděl jsem je třeba pod krytem elektrické zásuvky, například. Bez ošetření bytu chemickým přípravkem se neobejdete.

 

Co použít na štěnice při hubení svépomocí aneb postřik na štěnice

Pokud nevyberete správný přípravek, velmi často se vám může stát, že uhynou slabší, mladší jedinci, ale silnější přežijí a vůbec si nepomůžete. V dnešní době relativně nejúčinější postřik na hubení štěnic a blech, který je dostupný pro volný prodej, je Protect.
Čtěte poctivě návod a postupujte dle něho. Opět platí pravidlo dvojího použití s rozpětím cca 10 dnů, kvůli nakladeným vajíčkům. Přikrývky a povlečení vyperte na vysokou teplotu.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
 

Proč se proti štěnicím používá dýmovnice?

Dýmovnice se dostane i do textilií, koberce, atd. Štěnice zničí po pár hodinách. Nefunguje ale dobře na štěnice, které jsou skvěle schované, na to je lepší postřik.
Často se lidé ptají, jestli se zbavím štěnic jednou dýmovnicí, odpověď je jednoduchá, nezbavíte. Při velmi silném zamoření je zapotřebí někdy i třech. Žádný přípravek, ani sebelepší firma, nedokáží zabít všechny štěnice jedním zásahem. Problémem jsou totiž vajíčka štěnic, která jsou dobře ukrytá a velmi odolná, ta žádný postřik ani dýmovnice nezabije. Z vajíček se pak postupně líhnou štěnice a začínají se šířit. Ideální je druhý zásah tak 10 – 14 dnů po prvním. Proč? Když druhý zákrok uspěcháte, tak ještě nebudou všechna vajíčka vylíhnutá. Když zásah opozdíte, začnou se štěnice znovu množit a klást další vajíčka.
Opět a stále zdůrazňuji spolupráci se sousedy, případně s celým bytovým domem, pokud štěnice v nějakém bytě zůstanou, postupně se znovu rozšíří.
Pokud budete používat dýmovnici na štěnice v bytě, pak vězte, že nejde o klasickou dýmovnici, ale dýmovnice proti štěnicím funguje tak, že po namočení do vody dochází k uvolňování suchého kouře. Musíte ale také koupit tu správnou, určenou pro byt. Pokud použijete silnější, můžete mít problém.

 

Proč na štěnice nestačí jeden postřik a musí jich být více?

Po prvním postřiku se po několika dnech objeví štěnice znovu, to je vcelku normální, vylíhnou se totiž z vajíček, která postřik zničit nedokáže, jsou totiž velmi odolná. Druhý postřik už většinou zabírá na 100%. Druhý postřik se dělá zpravidla po 14 dnech. Pozor, je nezbytné vyřešit problém i v okolních bytech, jinak vám polezou do bytu znovu. Musí se utěsnit mezery kolem trubek topení, praskliny, škvíry…

 

Štěnice přenášejí odolné a nebezpečné infekce

VANCOUVER/CHICAGO – Štěnice přenášejí bakterie odolné vůči antibiotikům. Zjistili to kanadští vědci. Tento objev je podle nich překvapivý, protože až dosud se experti domnívali, že nepříjemný kousavý hmyz nedokáže přenášet infekce. Vědecký tým nemocnice ve Vancouveru provedl výzkum v chudé čtvrti města, kde neustále stoupá jak zamořenost štěnicemi, tak počet případů nákazy bakteriemi odolnými vůči antibiotikům. Doktor Marc Romney s kolegy se rozhodl zjistit, zda tyto dvě věci souvisejí. Odebral štěnice z oblečení a kůže nemocných pacientů a nechal je testovat. Zjistilo se, že štěnice přenášejí dva typy bakterií vzdorujících lékům. „Byl jsem docela překvapený. Historicky vzato nebyly štěnice spojovány s infekcemi,“ řekl Romney agentuře Reuters v telefonickém rozhovoru. Vědci už podle něj štěnice testovali, zda nemohou přenášet nemoci šířené krví, jako je žloutenka či virus HIV. Ale dosud nebylo hlášeno, že by přenášely infekce. Problémy se štěnicemi, jejichž kousnutí způsobuje nepříjemné svědění, přitom v posledních letech zaznamenala řada světových metropolí a v USA se v souvislosti s tímto hmyzem loni začalo mluvit dokonce o invazi. V New Yorku se kvůli nim například musely zavřít prodejny značek Nike, Victoria Secret a Abercrombie & Fitch. Problému nebyly ušetřeny ani hotely, obchody s nábytkem, kancelářské budovy, prádelny či kina, stejně jako nemocnice, domovy důchodců, ale i majitelé výletních lodí, o běžných domácnostech nemluvě.

Štěnice domácí (Cimex lectularius), někdy nazývaná také štěnice postelní, jsou malé, ploché, bezkřídlé ploštice, které se živí lidskou krví. Oběti napadají ve spánku. Před světlem se skrývají na tmavých místech, ve škvírách, v čalounění, v matracích či pokrývkách nebo za obrazy. Štěnice navíc přežijí dlouhé období bez potravy, na hostitele prý dokáže čekat i rok.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/stenice-prenaseji-odolne-a-nebezpecne-infekce-fax-/veda.aspx?c=A110512_094420_ln_veda_mc

Já k tomu jen dodám, že i mne to dost překvapilo. Z mé praxe vám mohu říci, že kromě nepřijemných štípanců jsem se nikdy nesetkal s tím, že by někdo díky štěnicím onemocněl.


Nezničitelné štěnice: proč tenhle hmyz prakticky nejde vyhubit

Na otázku, proč je tak obtížné zbavit se štěnic, odpověděl nový výzkum odborníků z britské univerzity v Sheffieldu. Jeho závěry vysvětlují, proč se tento parazit, který se živí lidskou krví, dokáže tak rychle vrátit na místa, kde se ho člověk pokusil vyhubit, uvedla BBC.
Více zde:http://www.novinky.cz/veda-skoly/326380-neznicitelne-stenice-proc-tenhle-hmyz-prakticky-nejde-vyhubit.html

 

Kousnutí od štěnice

Kousnutí se dá velmi lehce zaměnit s kousnutím od blechy, komára. Skvrna, která se kolem kousnutí vytvoří, většinou rychle zmizí. Výjimkou jsou senzitivní lidé, kteří takovou skvrnu mohou mít i několik měsíců. Někteří lidí nemají na kousnutí vůbec žádnou reakci a v tom může být velké nebezpečí. Proč? Štěnic doma si všimnete, až se masivně rozšíří. Samotné kousnutí také nemusí být důkazem, doporučujeme najít dospělé jedince. Prohledejte postele, lůžkoviny, podlahové lišty, obrazy, štěrbiny…Lidé si štěnice nejčastěji přivezou z dovolené nebo se starým nábytkem. Jsou to nejčastější případy z mé praxe. V bytových a panelových domech je nezbytné ošetřit i okolní byty, nejen sousedy na patře, ale nad, případně pod vaším bytem.

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus