Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás

Nejčastější brouci v bytě, v domácnosti

Brouci v domácnosti! Rozhodně nepříjemný úkaz, o kterém ostatní členy rodiny informuje hlasitý výkřik paní domu. Jak se zbavit moučných molů, švábů či jiných brouků? Vzhledem k aktuálnímu trendu pojídání hmyzu bychom vám mohli poradit – snězte brouky dřív, než vám zamoří celý byt!

Snězte brouka dřív, než on si dá k večeři vás!

Odchytněte jednu ploštěnku, spařte ji ve vařící vodě, namočte do čokolády a nechte ztuhnout. Nějak takhle můžete zvládnout odpolední svačinku pro rodinu zároveň s odhmyzením celého bytu. Rada nad zlato? Možná! Snad až na to, že i přes aktuální trendy v pojídání hmyzu není ploštěnka jako chuťovka příliš vábná. A co víc! Někteří hmyzí škůdci v bytě jsou až karcinogenní. Tudíž i přes fakt, že je hmyz považován za surovinu třetího tisíciletí, přičemž by právě jeho pojídání mělo odvrátit potravinový kolaps, který nám hrozí, tudy cesta nevede. Jak se tedy brouků v bytě zbavit? Co si nejdříve zjistit profil vašich nezvaných spolubydlících?

S jakými brouky (hmyzem) se v bytě nejčastěji setkáte?

  1. červotoč
  2. moučný mol
  3. šváb
  4. pilous černý

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
 

Na obědě s červotočem

Sednout si na oběd s červotočem? V případě, že se vám ve spíži usídlí nezvaní návštěvníci, si červotoče na oběd nejspíš dáte. Červotoč spížní, pilous černý a potravinoví moli si v našich zásobách přímo libují. Proděravěné sáčky, drobný trus v potravinách a larvy, které kolikrát běžným okem ani nejsou vidět, představují docela nevábné překvapení.

  • Červotoč spížní – červotoče spížního najdete nejčastěji v koření, nejvíce si pak libuje v sušené paprice. Má válcovité, asi 2,5 centimetrů dlouhé tělo oranžovo-hnědé barvy.
  • Pilous černý – potravinového brouka, který měří jen do 5 milimetrů najdete nejčastěji v mouce. Má tmavě hnědou barvu a jako ostatní potravinoví brouci klade své larvy do potravin, na kterých si pochutnává. Mimo mouky také do luštěnin a pohanky.
  • Zavíječ moučný, lidově moučný mol – zavíječe budete znát spíše pod názvem potravinový nebo moučný mol a narazíte na něj kde jinde než ve spíži. Měří asi centimetr a poznáte ho podle šedobílých křídel. Jeho larvy najdete nejčastěji v mouce a v cereáliích, kde svými pavučinkami tvoří malé chuchvalce.

Kde se vzali brouci (hmyz) v domácnosti, paneláku?

Že si ve své spíži udržujete pořádek, ale přesto se v ní objevují potravinoví moli a další brouci? Nejsou tam kvůli špatné hygieně. Obvykle si moučné moly nebo jiné brouky do zásob ve spíži přinesete už s nákupem. A proto je dobré balíčky s potravinami předem prohlédnout, případně potraviny jako je mouka, strouhanka a podobně přesypat do sklenic s víkem, plechových nebo jiných pevných nádob.

Jak se zbavit moučných molů v bytě

I přes tvrzení odborníků, že požití potraviny kontaminované  brouky v domácnosti nezpůsobí žádné vážnější komplikace, by se takto napadené potraviny měly vyhodit. Nejlépe spálit. Někdy je doporučováno strčit balíček s moukou na chvíli do mrazáku nebo naopak vystavit kontaminovanou potravinu vysoké teplotě, která larvy zaručeně zabije. Ale věřte, že na koláčcích upečených z napadené mouky si asi příliš nepochutnáte.

Se švábem ani na šálek kávy

Potravinoví moli jsou však slabým odvarem toho, co nám po bytě ještě lézt může. A zatímco byste si s oním červotočem oběd ještě dali, se švábem k šálku kávy jen tak neusednete. Švábi v domácnosti jsou příčinou značné hysterie a ta je snad i namístě. Šváb není zrovna tím nejlepším spolubydlícím.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc

Kde je šváb, tam je i špína

Tak tato mylná představa bohužel ještě někde razí zelenou. Není však úplně pravdivá.

Ano, švábi se často vyskytují na místech se špatně udržovanou hygienou, ale objevit se mohou i v bytech, kde byste mohli, jak se říká, z podlahy i jíst. Dostanou se tam především zavlečením z dovolené, stoupačkami a podobně. Dříve, než se uchýlíte k chemickým postřikům nebo přímo k dezinsekci, na šváby v domácnosti vyzkoušejte následující babské rady:

  • Švábi milují pivo, nalijte ho do misky a umístěte tam, kde se to šváby přímo hemží. Uvidíte, že pivu neodolají a v tom nejlepším případě se v něm utopí.
  • Dalším lákadlem pro šváby bude otevřená sklenice se sirupem, o kterou opřete dřívko. Švábi po něm vylezou a do sklenice s trochou štěstí i spadnou.
  • Švábi milují teplá a vlhká místa, a proto je nejčastěji čekejte u umyvadel a dřezů. Vyplatí se i hra na číhanou, díky níž zjistíte odkud švábi lezou a následně otvor zalepíte.
  • A nebo si ze švába vyrobte lék! Věděli jste, že švábi jsou v Číně hlavní ingrediencí pro zázračný lék? Krém ze sušených švábů prý léčí popáleniny, sirup zase vředy a špatné zažívání.

Krom švábů se k vám mohou nezvaně nakvartýrovat také mravenci faraóništěniceblechy, rybenky domácí, rus domácí a další hmyzí havěť.

Pilous černý - nezvaný brouk v bytě

Malý brouček zvaný pilous černý, na kterého si dejte pozor. Nepozorovaně proklouzne do obilniny, luštěnin, rýže nebo do suchého pečiva. Hru na schovávanou umí hrát velmi dobře. Bez potravy vydrží až tři měsíce a tak můžete nabýt dojmu, že už z bytu odešel, ale není tomu tak.

Od nezvaných návštěvníků vám může pomoct dezinsekce, kterou nabízíme.

Zbavíme vás hmyzu dřív, než zamoří celý váš byt! Tedy  jen v případě, že naše rady na kulinářské recepty a léky z hmyzích škůdců zamítnete. Kontaktujte nás.

Deratizaci v Brněderatizaci v Praze zajišťuje Deratizace Labus.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
 

 

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí, a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus