Pracujeme zejména v Brně Brno!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Potřebuji pomoc +420 608 717 722

Jak na hubení štěnic

Štěnice samotné aktivně migrují jen na malé vzdálenosti. Díky globalizaci, bezproblémovému cestování, člověk štěnice přenáší i na velmi velké vzdálenosti. Štěnice najdete nejen v bytech, domech, ubytovacích zařízeních, ale také např. na veřejných toaletách, v kině, nemocnicích…

Štěnice žijí v blízkosti člověka od pradávna.

 

Jak vlastně štěnice vypadá?

Štěnice 

Délka těla dospělé štěnice je 4-5 mm a 6-7 mm po nakrmení, nasátí krve.
Samice jsou o něco větší než samci. Barva těla štěnic je  žlutohnědá (světlá), po nakrmení červenohnědá. Štěnice je bezkřídlí hmyz.

Štěnice sají krev převážně nad ránem, aby se krev nesrážela, do rány vypouští tekutinu bílkovinného typu, která srážení krve brání.  A právě tato tekutina je příčinou imunitní reakce vašeho těla (silné svědění).

Samice štěnice po oplození přilepí vajíčka na drsnější povrchy.  Mohou denně naklást až pět vajíček. Vajíčka jsou oválného tvaru, cca 1 mm dlouhá. Při průměrné pokojové teplotě se nové štěnice líhnou za 8–11 dnů. Mezní teploty pro líhnutí vajíček jsou 37°C a 13°C.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
 

Po postřiku, respektive po jeho zaschnutí, se dá místnost normálně obývat.

Místnost by se ale neměla uklízet, snižuje se tím účinnost postřiku. Co nejvíce štěnic musí přijít do kontaktu s postřikem. Druhý postřik se aplikuje za cca 10 až 14 dnů. Teprve druhý postřik vyhubí i zbylé štěnice. Pro 100% jistotu je dobré aplikovat ještě třetí postřik.

Dospělé štěnice mohou žít několika měsíců. Jsou schopny přežívat velmi dlouho i při hladovění(až 8 měsíců).
Kde je najdete? Co nejblíže zdroje potravy, tedy u postele.

Velmi kvalitní přípravek na hubení štěnic (a nejen nich, i rusů, švábů, rybenek, …) je CIMETROL. Nejsem si ale jistý, jestli se dokážete zbavit štěnic svépomocí, proč? Štěnice jsou velmi odolné, postřik je nutné opakovat a navíc běžně dostupné postřiky nejsou tak účinné. Není lepší využít 100% záruku od zkušeného deratizátora?

Poslední informace: Štěnice přenášejí bakterie odolné vůči antibiotikům. Zjistili to kanadští vědci. Tento objev je podle nich překvapivý, protože až dosud se experti domnívali, že nepříjemný kousavý hmyz nedokáže přenášet infekce.


Zdroj: http://www.lidovky.cz/stenice-prenaseji-odolne-a-nebezpecne-infekce-fax-/veda.aspx?c=A110512_094420_ln_veda_mc

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Se škůdci bojujeme už od roku 1998. Za tu dobu jsme nabrali spoustu zkušeností a své postupy jsme vypilovali k dokonalosti.

Rychlost

Deratizace, dezinsekce i dezinfekce jsou mnohdy náročné činnosti, my je ale zvládáme v nejkratším možném čase.

Diskrétnost

Plně respektujeme vaše soukromí a proto při výkonu naší práce zaručujeme absolutní diskrétnost.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus